Základní informace

EMS je Elektro-Myo-Stimulace, neboli elektrická stimulace svalů. EMS trénink je pokroková, velmi efektivní a časově nenáročná metoda tréninku s překvapivými výsledky. Její podstatou je aktivace a stimulace svalů pomocí řízených elektrických impulsů, stejných jako jsou ty, které vysílá mozek.

Zajímavou skutečností jistě je to, že EMS trénink uznal Mezinárodní olympijský výbor jako tréninkovou metodu již v roce 1972.

1. Bezpečnost

Bezpečnost klienta mám na 1. místě. Proto používám přístroj německé firmy Miha Bodytec, která jako první přišla s touto technologií na trh a je špičkou ve svém oboru na světovém trhu. Přístroj je v souladu s normou DIN 33961-5 pro tréninkové elektrostimulační přístroje a je certifikován pro použití v lékařských zařízeních. Tento systém zaručuje díky naprosto přesnému přenosu impulsů, jednoduchému, ergonomickému a rychlému ovládání intenzity zátěže plnou kontrolu nad procesem celého tréninku.

Samozřejmým předpokladem jsou také kvalifikace a zkušenosti trenéra, který vede EMS trénink. Velkým benefitem jsou také vlastní zkušenosti trenéra s různými formami cvičení, fyziologií zátěže a regenerací, protože pak přesně ví, jak se klient během a po cvičení cítí a co potřebuje.

2. Efektivita

EMS trénink celého těla je vysoce efektivní a časově úsporná tréninková metoda určená k nárůstu svalové síly při současném snížení množství tělesného tuku. Jedna tréninková jednotka je velmi intenzivní. Trvá pouhých 20 minut, aktivuje 95% svalů a tyto svaly provedou 65 tisíc kontrakcí. Toto jiným způsobem nedocílíš. Ve srovnání s konvenčním fitness tréninkem se při EMS aktivuje mnohem více svalových vláken a to rovnoměrně v téměř všech kosterních svalech.

Hlavními efekty EMS cvičení jsou:

  • aktivace a posílení svalů rovnoměrně v celém těle
  • redukce tukové tkáně
  • řešení problémů s celulitidu
  • aktivace a posílení hlubokého stabilizačního systému
  • aktivace a posílení svalů pánevního dna
  • odstranění svalových dysbalancí
  • odstranění bolestí zad
  • lepší držení těla
  • podpora růstu rychlých svalových vláken
  • zmnožení nervových spojení

Jednotka je vždy vedena kvalifikovaným trenérem, který sleduje celý průběh a řídí intenzitu zátěže a tím zajišťuje maximální efekt tréninku. Ke spolehlivému dosažení individuálních cílů stačí cvičit jednou týdně. Účinnost tréninku prokazuje i řada vědeckých studií.

3. Motivace

Díky odbornému dohledu je EMS osobním tréninkem, kde rozhodující roli sehrává trenér. Klíčovou úlohu sehrává nejen v odborném vedení tréninku, ale také v podpoře a motivaci klienta. Jeho úkolem je nalézt rovnováhu mezi úrovní výkonnosti a stanovenými cíli klienta a povzbuzovat klienta k maximální koncentraci a nasazení. To je cesta k úspěšnému dosažení cílů.

Dalším z hlavních úkolů trenéra je sledovat dodržování termínů jednotlivých tréninků. Díky tomuto závazku se z počáteční nesmělé pohybové motivace stane trvalá a komplexní změna chování, včetně aktivnějšího životního stylu.

Díky vyplavení endorfinů po každém cvičení získáte postupně větší chuť do cvičení a to Vás bude motivovat k dalším aktivitám v tomto směru.

 

 

Dále se podívejte na:

Palec nahoru_zeleně1 Přínosy EMS tréninku, co tím získáte Palec nahoru_zeleně1

 

3 položek celkem
1 trénink
1 200 Kč

Zatím sice nevěříte, ale chcete si ověřit účinnost EMS tréninku? Pořiďte si jednotlivý trénink bez závazku. Nákup jednotlivého tréninku je vhodný například pro ty, kteří již...

EMS1001
10 tréninků
10 000 Kč

Začínáte s cvičením a chcete se dostat do formy? Rádi byste zpevnili postavu, odstranili bolesti zad a zjistili, co to udělá s Vaším pánevním dnem? Pojďte si dát 10 týdenní...

EMS1002
20 tréninků
18 000 Kč

Sadu 20ti tréninků si většinou kupují klienti, kteří se mnou již delší dobu a pravidelně cvičí. Již přesně vědí, co je čeká a co tím získají. Pokud do toho se mnou chcete jít...

EMS1003